
Mozgalmas volt májusban a gombai polgárőrök élete
Sok mindent lehet állítani, de azt biztosan nem, hogy unatkoztak volna múlt hónapban a gombai polgárőrök.

Sok mindent lehet állítani, de azt biztosan nem, hogy unatkoztak volna múlt hónapban a gombai polgárőrök.

Az ittas vezetők kiszűréséhez tervezett május 29-ére egész estés akciót a Gödöllői Rendőrkapitányság, mely során a finn módszeres ellenőrzéshez a polgárőrök segítségét is kérték. Ám a sors közbeszólt.

Elvesztette az uralmát a járműve felett és egy villanyoszlopnak csapódott autójával március 15-én, Ceglédbercelen egy fiatal férfi.

Az év eleji hideg és a havazás komoly kihívások elé állította a Szigetszentmiklósi járásban élőket. Miközben a legtöbben az otthonuk melegébe húzódtak, a polgárőrség tagjai a terepen, a legnehezebb körülmények között is segítették a lakosságot.

Két személyautó ütközött össze november 24-én Aszód közelében. A baleset helyszínén a forgalomirányításhoz a polgárőrök segítségét is kérték.

Két autó ütközött össze frontálisan november 4-én a Budakeszi és Páty közötti útszakaszon.

Ezt az alaptézist ismerte Bekő Balázs, az Ózon-Pajzs 2100 Környezetvédő és Polgárőr Egyesület tagja, amikor szolgálaton kívül egy baleset helyszínére ért.

Súlyos, személyi sérüléses közlekedési baleset történt augusztus 20-án Ceglédbercel határában, ahol a polgárőrök segítségére nagy szükség volt.

Három autó sérült meg abban a balesetben, ami április 30-án történt az örkényi temetőnél.

Közlekedési baleset történt húsvét utáni első munkanapon Maglódon. Egy polgárőr éppen arra járt, és bár nem volt szolgálatban mégis megállt, hogy segítséget nyújtson.