A kis segítség is lehet nagy segítség

A segítség legyen bármilyen kicsi, az mindig jókor jön. Talán ezt gondolhatja az az idős nő is, aki elveszett lakáskulcsai miatt került szorult helyzetbe február 24-én, Tápiószőlősön.

Jelzés érkezett a Tápiószőlősi Polgárőr Egyesület 24 órás készenléti ügyeletére, hogy egy 84 éves idős néni az utcán elesett, ráadásul valahol elhagyta a lakáskulcsát is és emiatt nem tud bejutni otthonába – meséli Halupka István egyesületi elnök. – A készenlétvezető és járőrtársa azonnal a helyszínre indult és megnyugtatták az idős nőt, hogy segítenek neki. Próbálták megtalálni az elveszett kulcsokat, de nem jutottak eredményre. A néninek nem volt a közelben elérhető rokona, így a Rendőrséggel egyeztetve, kerítettek egy szakembert aki elvégezte a zárcserét, így az idős hölgy a késő esti órákra már otthona biztonságában tudhatta magát.

Másnap reggel a polgárőrség felkereste az elérhető rokonságot és tájékoztatta az éjjel történt eseményekről. A rokonság hálás köszönetét fejezte ki az egyesületnek.


  • Árkon-bokron, mezőn, erdőn át (+ videó)
    A Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség nagy technikai erőket és képességeket fektet az eltűnt személyek felkutatására. Ezért is tartottak 2026. július 25-én szimulációs gyakorlatot a személykövető kutyások.
  • 2 nap, 2 tűzeset
    13-án és 14-én is tűzesethez kellett vonulniuk a ceglédberceli polgárőröknek. Szerencsére egyik esetnél sem történt személyi sérülés.
  • Polgárőrök is segítették a mentést a Fogarasokban (+ képek)
    A polgárőr vér nem válik vízzé. Ezt bizonyította két Pest vármegyei polgárőr, amikor magánúton voltak a romániai Fogarasi-havasok legnagyobb tengerszeménél, a Bâlea-tónál, és a meghibásodott kabinos felvonóból embereket kellett kimenteniük.
  • Életet menthetett az empátia
    A polgárőröknél alaptétel, hogy empatikusak embertársainkkal. Sokszor, sokféle módon bizonyították ezt a Pest vármegyei polgárőrök, legutóbb július 15-én Piliscsabán.
  • Több mint 500 óra
    Ennyi szolgálati órát adtak júniusban a gombai polgárőrök, vagyis ötszáz órányi munkával segítették hazánkat, a társadalmat.

baleset biztosítás Budakeszi Budapest Budaörs Cegléd Ceglédbercel Dunakeszi elfogás elismerés ellenőrzés elsősegélynyújtás eltűnt emberkeresés Gomba idős jutalom karácsony katasztrófavédelem keresés kitüntetés kutya képzés környezetvédelem köszönet közbiztonság közgyűlés lovas motoros oktatás Piliscsaba pályázat segítségnyújtás tettenérés támogatás Tápiószőlős tűz Tűzeset tűzoltás verseny Vác Újlengyel évértékelés ünnepség

Pmpsz
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.