Harmadik fordulójához érkezett a Pest Megyei Polgárőr Szövetség továbbképzési roadshowja, amely ezúttal november 26-án Újlengyelben került megrendezésre.
A Dabasi és Szigetszentmiklósi Rendőr-kapitányságok illetékességi területén lévő egyesületek vezetői, járási koordinátorok részére tartandó előadás-sorozat újabb részét, mely keretében a közlekedés és a közbiztonságot érintő oktatások, tájékoztatók hangzanak el az alábbiak szerint, különös tekintettel a KTI/Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. szerepvállalására.
A rendezvényt Petrányi Tamás polgármester nyitotta meg, majd dr. Tóth Gábor, az Országos Polgárőr Szövetség igazgatási alelnöke mellett dr. Bilisics Péter, a Pest Megyei Polgárőr Szövetség elnöke Arany Fokozatú Elismerést adott át Petrányi Tamásnak, Oskó Tamásnak illetve Vér Imrének.
Ezután dr. Bilisics Péter a képzés online közvetítésével párhuzamosan a megjelentek előtt beszélt a Pest Megyei Polgárőr Szövetség szervezeti felépítéséről, feladatiról, filozófiájáról, működéséről, a kommunikáció/információ-áramlás fontosságáról, a szolgálat ellátásának tapasztalatairól, a környezettudatosság napi szintű fontosságáról.
Beszélt a köz- és közlekedésbiztonságról, az önálló és rendőrrel közös polgárőri tevékenységről és ennek kapcsán a rendőri karjelzésekről. Kitért még a lovaskocsival, kordéval, lóháton, kerékpárral való közlekedésről a közutakon, elemezte a kerékpársáv problémakörérét, majd kitért a közlekedési balesetek megelőzése indított #tégedishazavárnak civil kezdeményezésről.
Taglalta a polgárőrök bel- és külterületi bűnmegelőzési szolgálatát, majd ismertette a Pest Megyei Polgárőr Szövetség képzési rendszerét, illetve az Országos Polgárőr Szövetség E-learning oktatását, az EDR rádió működését és a rádióforgalmazás rendjét. Végezetül ismertette a polgárőrök kommunikációját segítő „Zello” ingyenes mobiltelefonos applikációt.
A fórumon dr. Tóth Gábor is szót kért, aki üdvözölte a kezdeményezést, majd beszélt a Polgárőrség múltjáról, a bűneseti statisztikákról, a háborús infláció okozta gazdasági nehézségekről és a fiatalítás fontosságáról is. Kiemelte, hogy a Polgárőrség a mai világban már elengedhetetlen, megkerülhetetlen lett, valamint felhívta a figyelmet az Országos Polgárőr Szövetség által meghirdetett Polgárőrök tizenkét pontjára.
A prezentációkat követően munkaebéddel és kötetlen beszélgetéssel zárult a Pest Megyei Polgárőr Szövetség oktatási roadshowja. A következő állomás december 2-án Bagon lesz megtartva.
(Fotó: Sebestyén Jenő, videóközvetítés: Momo Pixel)
(Videó: Momopixels)

















- Videón a közgyűlésünk (+ videó)
A hagyományainkat követve ezúton is készítettünk egy rövid, összefoglaló videót a 2026. június 13-án, Dömsödön megtartott közgyűlésünkről. - Munkával telt a 2025-ös év (+ fotók)
Június 13-án Dömsödön tartotta éves közgyűlését a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség. Az értekezleten dr. Bilisics Péter nyomatékosította: a Polgárőrség ereje nem pusztán a számokban rejlik, hanem abban az emberi tartásban és felelősségben, amely a polgárőr mozgalmat immár évtizedek óta vezérli. Úgymint a becsületben, az összefogásban, a segíteni akarásban és a közösségek iránt érzett felelősségben. - Két év munka eredménye (+ videó)
Eltűnt személy keresésre, felkutatására, követésére alkalmasnak minősítette a Rendőrség Szabó Balázs András szakterületi koordinátorunkat. - Mozgalmas volt májusban a gombai polgárőrök élete
Sok mindent lehet állítani, de azt biztosan nem, hogy unatkoztak volna múlt hónapban a gombai polgárőrök. - Három falun át tekertek
A nyuszimotortól a versenykerékpárig szinte minden fajta biciklivel tekertek a résztvevők a június 6-án megtartott „3 falu 2 keréken” térségi kerékpáros eseményen.
baleset biztosítás Budakeszi Budapest Budaörs Cegléd Ceglédbercel Dunakeszi elfogás elismerés ellenőrzés elsősegélynyújtás eltűnt emberkeresés Gomba idős jutalom karácsony katasztrófavédelem keresés kitüntetés kutya képzés környezetvédelem köszönet közbiztonság közgyűlés lovas ló motoros oktatás Piliscsaba pályázat segítségnyújtás tettenérés támogatás Tápiószőlős tűz Tűzeset tűzoltás verseny Vác Újlengyel évértékelés ünnepség