Nagy érdeklődés mellett, több száz fő jelenlétében került megrendezésre október 27-én a szerbiai Magyarkanizsa községhez tartozó Ilonafalván, a régió egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepére az Őszi behajtásra Erre az eseményre meghívást kapott a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség.

A megtisztelő meghívásnak eleget téve a Szövetséget az Újlengyeli Polgárőr Egyesület hagyományőrző tagjaival közös delegáció képviselte. A Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség Vajda Péter Lovas Örökség és Közösségi Fejlesztési Programja több ízben szolgált bölcsőként Pest vármegye legnagyobb létszámú társadalmi szervezete számára a határon átnyúló közösségek összefogása céljára.
Egyrészt társadalmi másrészt pedig nemzettudati kérdés az, hogy az anyaország tulajdonképpen, mint egy végtagot támogassa a határon átnyúló magyar rendezvényeket – mondja Oskó Tamás járási koordinátor. – Úgy tudom, hogy az egyesület a magyarkanizsai magyar közösséget rendkívül összefogja, ez számunkra egy nagyon, nagyon fontos dolog. A hagyományaink ápolására fő helyet kapott Szövetségünk, hiszen a behajtás megnyitó ünnepi mozzanatát a csikós és kondás karikás ostoros bevonulását támogathattuk (18. századi alföldi viseletben, autentikus ostorokkal és technikákkal, valamint hadi felhasználási bemutató, mint fokos kivétel a kézből az ostorral), a jelenlévők kiemelt támogatásával.
A delegáció már a helyszínen döntött a folytatásról, miszerint következő lépésként lovas szakmai kérdésekben szerveznek majd közös kurzust és tapasztalatcserét, mégpedig az anyaországban, és azon belül is Pest vármegyében.
- Augusztus 20-i ünnep polgárőr köszöntésselAz államalapítás és I. István király tiszteletére rendezett díszünnepséget augusztus 14-én Budapesten az Országos Polgárőr Szövetség, ahol Pest vármegyei polgárőrök is kaptak elismerést.
- Júliusban is aktívak voltak a gombai polgárőrökJúlius hónapban összesen 639 órában szolgálták a gombai polgárőrök a településükön élőket, segítették a lakosságot és a közbiztonságot.
- Autót kapott az aszódi polgárőrségEgy használt, de jó állapotú szolgálati személygépkocsit kapott nemrégiben az Aszód Galga Polgárőr Egyesület.
- Újabb szolgálat Budapest közbiztonságáért (+ képek)Tovább folytatódik a Pest vármegyei polgárőrök, Budapest közbiztonságát javító közterületi szolgálata. Tegnap az I. kerületben, a Budavárban járőröztek.
- Budapest közbiztonságáért is dolgozunk (+képek)Budapest közbiztonságának javítása érdekében szervezett rendőrökkel közös szolgálatot az Országos Polgárőr Szövetség, melyhez augusztus 7-8 között a Pest vármegyei polgárőrök is csatlakoztak.
baleset biztosítás Budakeszi Budapest Budaörs Cegléd Ceglédbercel Dunakeszi elfogás elismerés ellenőrzés elsősegélynyújtás eltűnt emberkeresés Gomba idős jutalom karácsony katasztrófavédelem keresés kitüntetés kutya képzés környezetvédelem köszönet közbiztonság közgyűlés lovas ló motoros oktatás Piliscsaba pályázat segítségnyújtás tettenérés támogatás Tápiószőlős tűz Tűzeset tűzoltás verseny Vác Újlengyel évértékelés ünnepség




