Újabb lóval, pontosabban egy csodás csikóval gyarapodott július 5-én a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség.

A II. Lovas Szakmai Nap zárását követően a polgárőr csapat épp Gidrán Majorba tartott, amikor kapták az értesítést: GM Royal Sissy, a major egyik fiatal kancájánál megindult az ellés. A hírt a vendégházban hétvégéző Örkényi Polgárőr Egyesület tagjai és családtagjaik jelezték Oskó Tamásnak. A szituáció első pillanataiban Antal Sándor és Gazdik Zoltán polgárőrök segítettek addig, míg a helyszínre meg nem érkezett Sinka Károly, a PVMPSZ lóval szolgálatot teljesítő tagja.
GM Royal Sissy hajnali fél kettőkor egy egészséges csikónak adott életet.
A történet érdekessége, hogy a II. Lovas Szakmai Nap terhelése után fáradtan, mégis teljes odaadással vették ki részüket a polgárőrök ebből a váratlan, de felemelő feladatból – mondja Oskó Tamás. – Ez a cselekvés nem csupán felelősségvállalás, hanem példaértékű önkéntesség és közösségi jelenlét is egyben. Ez a polgárőrség eszméje: ott lenni, ahol szükség van rá. Legyen az ember vagy állat, nappal vagy hajnalban, szolgálatban vagy azon túl.
Dr. Bilisics Péter, a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség elnöke örömét fejezte ki és ezúton is gratulál mindenkinek, aki a kiscsikó megszületésében segédkezett.
Gyorsabban akar információhoz jutni? Nem akar lemaradni híreinkről? Kövesse Facebook oldalunkat és iratkozzon fel YouTube csatornánkra is! Tényleg megéri!
- Ne legyél farkasnak farkasa!Közelednek az országgyűlési választások, és sajnos ez a közbeszéd, illetve a közhangulat romlását hozta magával. Sokan emelték fel hangjukat és szóltak annak érdekében, hogy ezen változtatni kellene. Így tett dr. Beer Miklós nyugalmazott váci püspök is.
- Ma van a nők napjaMárcius 8-án az egész világ a nőket ünnepli. Ez a nap a tavasz első kedves ünnepe, mely minden férfi szívéhez közel áll.
- Értékeltek a gombai polgárőrökFebruár utolsó napján tartotta éves közgyűlését a Gombai Polgárőr Egyesület, ahol értékelték az előző évi munkájukat, illetve meghatározták az ez évi terveket.
- Elkezdték kiosztani a pályázaton nyert eszközöketFolyamatosan kapják a nyertes polgárőr szervezetek azon eszközöket, amelyekre pályázni lehetett.
- Újabb lépés a HÉV biztonságáértAz elmúlt időszakban sokszor szóba került a HÉV-szerelvényeken történt atrocitások, az utazó közönség biztonságát veszélyeztető bűncselekmények elszaporodása. Azon is sokan gondolkodtak, miként lehetne erősíteni az utazás biztonságát.
baleset (71) biztosítás (91) Budakeszi (23) Budapest (28) Budaörs (65) Cegléd (17) Ceglédbercel (31) Dunakeszi (27) elfogás (33) elismerés (62) ellenőrzés (16) elsősegélynyújtás (15) eltűnt (21) Gomba (14) Halásztelek (15) idős (21) jutalom (20) karácsony (21) katasztrófavédelem (16) keresés (17) kitüntetés (17) kutya (24) képzés (66) környezetvédelem (23) köszönet (27) közbiztonság (21) közgyűlés (19) lovas (67) ló (56) motoros (38) oktatás (65) Piliscsaba (23) pályázat (41) segítségnyújtás (19) tettenérés (16) támogatás (22) Tápiószőlős (26) tűz (28) Tűzeset (21) tűzoltás (30) verseny (23) visszatekintés (15) Vác (20) Újlengyel (48) évértékelés (21)




