Folyamatos lesz az ellenőrzés

Az előző évekhez hasonlóan idén is ellenőrizni fogja a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség Felügyelő Bizottsága a tagegyesületeket. Minden ellenőrzés jó szándékkal, támogató és segítő jelleggel történik.

Körlevélben tájékoztatta a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség Felügyelő Bizottsága a tagegyesületeket január 17-én, hogy idén is lesz prevenciós ellenőrzés. Ezek az ellenőrzések nem a mindenáron történő hibakeresésről szólnak, sokkal inkább a működés segítése, fejlesztése és hosszú távú stabilitás támogatása a cél. Mindezt világos, támogató és előremutató módon.

Oskó Tamás, a Felügyelő Bizottság elnöke szerint a támogató szemléletű, edukatív ellenőrzés során nem csupán szankcionálnak, bírálnak, vagy a „büntetési logikában” gondolkodnak. A hiányosságokat azért tárják fel, hogy javítható működési pontként kezeljék és minden esetben az együttműködés irányába törekedjenek.

Ahogy dr. Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke is megfogalmazta: „Nincs itt pénz vagy rang, itt ingyenes feladatellátás van.” Ez az egység és közös felelősség vezérli a polgárőrök munkáját.

A körlevélben részletesen leírták az ellenőrzések tervezett tematikáját, amit itt olvashatnak.

 

A Felügyelő Bizottság ezúton is kéri az egyesületek együttműködését, kitartását és közösségért végzett munkáját kiemelve: 2026-ban is partnerként számítunk egymásra!


  • PVMPSZ rendes éves közgyűlése (+ videó)
    A Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség 2026. június 13-án Dömsödön tartja éves rendes Közgyűlését.
  • Segítségnyújtás a gyereknapon
    Polgárőrök segítettek egy utcán rosszul lett férfin május 30-án, Piliscsabán.
  • Bajnok lett a Csömör
    Bár május 30-án az egész világ Budapestre, a BL kupadöntőre figyelt, azon a napon más sportesemény is történt, ami szintén érdekes volt.
  • A sors felülírta a terveket
    Az ittas vezetők kiszűréséhez tervezett május 29-ére egész estés akciót a Gödöllői Rendőrkapitányság, mely során a finn módszeres ellenőrzéshez a polgárőrök segítségét is kérték. Ám a sors közbeszólt.
  • Lopott autót találtak Budakeszin
    Lopott autót talált május 28-án a Budakeszi Rendészet, illetve a Budakeszi Városi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Egyesület közös járőrszolgálata.

baleset (73) biztosítás (96) Budakeszi (24) Budapest (29) Budaörs (70) Cegléd (17) Ceglédbercel (37) Dunakeszi (29) elfogás (35) elismerés (67) ellenőrzés (16) elsősegélynyújtás (17) eltűnt (21) emberkeresés (16) Gomba (15) idős (21) jutalom (21) karácsony (21) katasztrófavédelem (16) keresés (17) kitüntetés (19) kutya (24) képzés (66) környezetvédelem (26) köszönet (28) közbiztonság (25) közgyűlés (20) lovas (68) (57) motoros (41) oktatás (65) Piliscsaba (25) pályázat (45) segítségnyújtás (19) tettenérés (18) támogatás (25) Tápiószőlős (26) tűz (28) Tűzeset (21) tűzoltás (30) verseny (23) Vác (23) Újlengyel (48) évértékelés (21) ünnepség (16)

Pmpsz
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.