
Újabb delegáció indult Erdélybe
Útnak indult a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség delegációja Erdélybe, hogy elvigyenek három komondor kölyköt és cserébe hozzanak két székelylovat. De a cserében van egy kis csavar.

Útnak indult a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség delegációja Erdélybe, hogy elvigyenek három komondor kölyköt és cserébe hozzanak két székelylovat. De a cserében van egy kis csavar.

Hogy mit jelent a székely-magyar kapcsolat? Mit jelent, ha az emberi kapcsolatok állatok segítségével erősödnek?

2024. szeptemberében három komondor kutyát vitt Hargitára a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség, hogy a génrekonstrukciós program segítségével a fiatal állatok ott nevelkedjenek fel, szaporodjanak, majd 2-3 generációval később azok leszármazottjaiból

Immár második alkalommal ment delegáció a romániai Csíkszentkirályra, hogy a génrekonstrukciós program keretén belül őshonos környezetbe telepítsenek kutyákat, illetve onnan most először székelylovakat hozzanak Magyarországra.

Örömmel mutatjuk meg az útról készült összefoglaló videónkat.

Ahogy arról már beszámoltunk, február 2-4 között Erdélyben járt a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség delegációja, hogy egy génmegőrző fajmentési program keretén belül kuvasz kutyákat adjanak át helyi gazdáknak.

Az erdélyi Csíkszentimre, Csíkszentkirály és Kászon településeken járt február 2-4 között a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség delegációja, hogy egy génmegőrző fajmentési program keretén belül kuvasz kutyákat adjanak át.

immár ötödik alakalommal kerül sor a „Kuvasz mintaprogram” elnevezésű pályázatra 2022. évben, melynek keretében újabb fajtatiszta törzskönyvezett kuvasz kölyköt ajánlanak fel polgárőr bűnmegelőzési szolgálatra.