Az év vége lehetőséget ad arra, hogy visszatekintsünk mi történt 2024-ben. A napokban elindítottuk a sorozatot és december 31-ig minden nap felidézzük a 2024-es év egy-egy hónapjának eseményeit. Ma a csodás május eseményeiből emeltük ki a fontosabbakat.

Május elseje, a munka ünnepe. A Pest vármegyei polgárőrök a dátumhoz méltóan munkával ünnepelték a napot. Ugyanis az MLSZ Pest Vármegyei Igazgatósága május elsején Cegléden rendezte meg a Pest vármegyei kupadöntőket, ahol a sportesemény biztonságos lebonyolítását a polgárőrök segítették. A sportnap biztonságban zajlott le, és bár a szurkolók felfokozott hangulatban biztatták csapatukat, atrocitás szerencsére nem történt.

Május 4-én a katasztrófavédelem önkéntes támogatásáért végzett kiemelkedő munkája elismeréseként kapott emlékérmet a belügyminisztertől Halupka István, a Tápiószőlősi Polgárőr Egyesület elnöke és ugyanezen a napon ünnepelte működésének 25. évfordulóját a Telki Polgárőrség Bűnmegelőzési és Önvédelmi Egyesület.

Idén immár tizenkettedszerre tartották meg a Dunakanyar Motoros Találkozót, ahol a hagyományokhoz hűen idén is tevőlegesen kivették részüket a polgárőrök a felvonulás biztosításában. Ahogy Nagy Sándor, a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség Készenléti és Ellenőrzési Egységének motoros vezetője mondta, a legnehezebb feladat Vácott, a Dóm téren a fegyelmezett parkoltatás volt, hiszen úgy kellett bepréseltük a sok száz motort.
Az országos médiumok is részletesen beszámoltak anno, hogy halálos kimenetelű hajóbaleset történt május 18-án Verőcénél, ahol egy kishajó egy szállodahajó elé hajtott, ami aztán maga alá gyűrte azt. Dr. Bilisics Péter, a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség elnöke azonnal felkérte a környék polgárőreit, hogy csatlakozzanak a kereséshez, illetve amennyiben van rá lehetőségük, segítsék a hatóságok munkáját. A kérésre mások mellett Horváth Gábor légi polgárőr járőr is azonnal aktiválta magát, hogy a motoros sárkányrepülőjével levegőbe emelkedve magasból végezzen felderítést, illetve keresést.

Nyílt, interaktív, az Illegális bevándorlókkal, Coviddal, háborús helyzettel, a közbiztonság állapotával és a Polgárőrségről tartott lakossági fórumot május 26-án Pomázon dr. Bilisics Péter. A közbiztonsági fórumot először Weisz Viktor énekes könnyed zenés műsora alapozta meg, majd a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség elnöke vette át a szót. Röviden beszélt a polgárőr tevékenységről, a rendőri eljárásban regisztrált bűncselekményekről, illetve ismertette az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi fertőzöttségi térképét. Ezután rávilágított, hogy a béke és biztonság érdekében mit tettek és tesznek a polgárőrök.
Május 26-án volt még egy fontos esemény, ugyanis ugyanezen a napon tettek alapismereti vizsgát a gombai polgárőrök.
Holnap június hónap történéseit foglaljuk össze.
Gyorsabban akar információhoz jutni? Nem akar lemaradni híreinkről? Kövesse Facebook oldalunkat és iratkozzon fel YouTube csatornánkra is! Tényleg megéri!
- Újabb kutyatámadás BudaörsönKöltői a kérdés, de vajon mennyire felel meg az együttélés szabályainak, ha valaki egy városban agresszív kutyát tart? Méghozzá a város olyan részén, ahol nap mint nap iskolás gyerekek járnak.
- Pályázat civil szervezetek számáraPályázat civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatására
- Rendkívüli közbiztonsági fórum TápiószőlősönRendkívüli közbiztonsági fórumot tartottak február 7-én Tápiószőlősön, amin a helyi polgárőrök is részt vettek.
- Polgárőr élesztette újra a kerékpárostAz országos sajtót is bejárta a hír, hogy kerékpáros gázolás történt január 30-án Gyálnál, ahol a polgárőrök élesztették újra a sérültet.
- Folytatódik Dunakeszi megtisztításaFolyamatos ellenőrzések bevezetésével előbb-utóbb megtisztul Dunakeszi.
baleset (52) biztosítás (53) Budakeszi (17) Budapest (17) Budaörs (38) Cegléd (10) Ceglédbercel (28) Dunakeszi (18) elfogás (23) elismerés (41) ellenőrzés (10) elsősegélynyújtás (10) eltűnt (12) Halásztelek (13) határvédelem (11) hulladék (10) idős (19) Internet csalás (10) jutalom (16) karácsony (11) katasztrófavédelem (16) keresés (11) kibervédelem (12) kitüntetés (10) kutya (14) képzés (48) környezetvédelem (22) köszönet (15) közbiztonság (11) közgyűlés (14) lovas (48) ló (33) motoros (22) oktatás (47) Piliscsaba (18) pályázat (23) segítségnyújtás (12) tettenérés (11) Tápiószőlős (18) tűz (23) Tűzeset (16) tűzoltás (23) verseny (14) Vác (12) újlengyel (27)