A hagyományokhoz megfelelően idén is megrendezték Bagon a falunapot, aminek keretén belül a helyi polgárőrök munkáját is elismerték.
PVMPSZ Sajtószolgálat
Dr. Túrós András: A társadalmi felelősségvállalást meg kell őrizni
Az ország minden tájáról több mint kétezer-ötszáz polgárőr látogatott el július 5-én Abádszalókra, hogy közösen ünnepeljék a szervezetet, saját önkéntes munkájukat. A rendezvény az ünneplés és szórakozás mellett alkalmat arra is, hogy elismeréseket adjanak át.
Ikonosztáz szentelés majd családi nap Dunakeszin
Családi napot szervezett június utolsó vasárnapjára Dunakeszin a helyi görögkatolikus parókia, ahol a polgárőrök is fontos szerepet kaptak.
Szeretettel köszöntjük a polgárőröket!
Magyarországon 2012 óta, minden évben június 27-én ünnepeljük a polgárőröket. Ezen a napon lehetőségünk van elismerni önzetlen munkájukat, kifejezni köszönetünket, elismerésünket.
Ittas vezetőt nem, de elveszett labdát viszont találtak
A Roadpol akció keretén belül közös szolgálatot láttak el rendőrök és polgárőrök június 18-án Százhalombattán, ahol nem csak szabálytalankodókat találtak, de megkerült egy labda is.
Tüzet oltottak a polgárőrök
Aljnövényzet kapott lángra Örkényben június 16-án, a tűz eloltásában a helyi polgárőrök is részt vettek.
Határon átívelő kerékpárversenyt biztosítottak a motoros polgárőrök (+ képek)
Kicsit megkésve, de örömmel adunk hírt arról, hogy a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség (PVMPSZ) motoros polgárőrei megint öregbítették hírnevüket. Ezúttal Magyarországról Romániába tekerő kerékpártúrát kísértek.
Imperiál – Aranykantár Díj, Aperianov Zakariás emlékére
A Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség (PVMPSZ) 2024-ben, hosszas egyeztetés után örökbe fogadta az Imperiál – Aranykantár Díjat, amely a lóidomítás mesterségének, a gyakorlati lovas szakmai munkának és a társadalmi szerepet is vállaló lovasoknak szóló kiemelkedő elismerés.
Fa dőlt az útra
Akár baleset is lehetett volna abból, hogy egy fa dőlt az úttestre Örkényen. Szerencsére a polgárőrök hamar meg tudták oldani a problémát.
Dr. Bilisics Péter lemondott!
Dr. Bilisics Péter, a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség (PVMPSZ) elnöke június 15-i határidővel lemondott az Országos Polgárőr Szövetség katasztrófavédelmi alelnöki tisztségéről, illetve a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest Vármegyei Igazgatóságban betöltött minden fajta megbízásáról.