Idén – június 22-én – az Országos Polgárőr Szövetség Tiszafüreden tartja a polgárőrnapot. A Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség ismét – immár 4. éve – támogatóként lép fel a rendezvényen.
2200 db – fejenként egy db – ingyenesen, az előzetesen regisztrált vármegyei létszámnak megfelelően, jégkrémet ad a polgárőröknek.
Dr. Bilisics Péter a Pest Vármegyei Polgárőr Szövetség elnöke, jelszó ellenében („A kankalin sötétben virágzik”):)… saját maga osztja ki a hűsítő ínyencségeket segítőivel, Oskó Zsófiával a Nemzeti Közszolgálati Egyetem leendő hallgatójával, valamint Hermann Ákossal a DEAC és az ifjúsági válogatott kézilabdakapusával.
Keressétek a Jégtrade fagyikocsit, séfsapkában a megyei elnököt, aki Bagaméri illetve Magaméri a jégkrémet.
– Itt van, megjött Bagaméri / Magaméri , ki a jégkrémét maga méri! Egy Magaméri nem alkuszik!
2024. április 18-án 23 és 00 óra közti időben járőrözés közben a Malomtó szél gyalogjárdáján megláttak egy fekvő ember. Oda siettek és látták, hogy a férfi eszméletlen állapotban van, miután külsérelmi nyomot nem találtak rajta próbálták felébreszteni.
A közlekedésbiztonság erősítése érdekében több lépésből álló akció indult Budaörsön az önkormányzat, a rendőrség, a közterület-felügyelet és a polgárőrség közreműködésével
Budaörsön számos probléma merült fel az utóbbi időben a városi közlekedésben. Sokan nem tartják be a szabályokat, egyre több a gyorshajtás, a buszmegállókban várakozás gépjárművekkel és a forgalom akadályozása is gyakran előfordul.
A város biztonságáért felelős szervezetek – a rendőrség, a közterület-felügyelet és a polgárőrség – együttműködve az önkormányzattal, célzott kampányt indítottak a közlekedésbiztonság javításáért. A kampány szeretné rávenni az embereket a szabályos közlekedésre, ezért először figyelmeztetést kapnak azok, akik megszegik a szabályokat. Fontos megjegyezni, hogy nem a pénzbírságok kiszabása a cél, hanem a közlekedés segítése és a biztonság növelése.
Április első időszakában csak figyelmeztetik a szabálytalanul közlekedőket, de később a rendőrség és a közterület-felügyelet szigorúbban fogja érvényesíteni a közlekedési szabályokat, és helyszíni bírságokat szab ki azokra, akik továbbra sem tartják be az előírásokat.
A közlekedési szabályok be nem tartása, a szabálytalan parkolás és várakozás a következő helyszíneken a legjellemzőbb:
Illyés Gyula gimnázium,
Farkasréti út,
Buszvégállomás,
Szabadság út 100. sz.
Kamaraerdei út 3. sz.
Bleyer Jakab általános iskola
Herman Ottó általános iskola.
Ezért ezeken a helyeken kiemelt ellenőrzésre számíthatnak a közlekedők.
Mindenkit arra kérünk, hogy tegyen meg mindent a biztonságos közlekedés érdekében. A közösségünk valamennyi tagjának felelőssége, hogy segítsen megőrizni a városunk útjainak biztonságát.
Jászkarajenőn lévő Mini Major adott otthont a Magyar Lovas-szabadidősport Szövetség (MLSZSZ) versenyrendezvényének. A közös szervezésében egy kiemelkedő lovas fesztivál zajlott le, ugyanis az esemény nemcsak sportrendezvényként, hanem mint jelentős közösségi összejövetel is funkcionált, ahol a versenynap során 192 startot regisztráltak: 99 lovas mérette meg magát 59 lóval, 16 különféle egyesület képviseletében.
A finálé első mérkőzésére április 19-én kerül sor Spanyolországban
Az SH-ITB Budaörsi Sport Club az Európai Asztalitenisz Szövetség második számú nemzetközi kupasorozatának főtábláján cseh és portugál ellenfelein túljutva ismét bejutott az Európa Kupa döntőjébe.
Egyesületünk a Föld napja alkalmából, ismételten csatlakozik az országos TeSzedd! (Önkéntesen a tiszta Magyarországért 2024) elnevezésű hulladékszedési mozgalomhoz.
Egyesületünk célja, hogy a közös megmozdulás keretében varázsoljuk tisztábbá településünket, közvetlen környezetünket.
A tavalyi évhez képest azonban most eltérő módon gyűjtjük a szemetet.
A lakosság 2024. április 22 – 28. között tud Halupka Istvántól, a 06-30-621-3265-ös telefonszámon zsákokat igényelni. A szemétszedést így ezen időszak alatt bármikor, szabadidő függvényében bárki el tudja végezni. A megtelt zsákokkal nincsen további teendő, ugyanis egyesületünk a következő héten egyeztetett időpontban elszállítja azokat mindenkitől.
Ezeket a helyszíneket azonnal, a Hulladékradar alkalmazás segítségével bejelentette az illetékes kormányhivatal felé, ezt követően, a helyi önkormányzatnak is a járőrt teljesítő polgárőr.
Egyesületüknek fontos környezetvédelem, a település tisztán tartása.